Teiraukitės: el. paštu. info@biovata.lt
Mob: +37062226522

TermoPOR


Sienos su tuščiais
oro tarpais.

Ką daryti?

Kas vyksta sienose?

Tuščiame oro tarpe nuo vidinės sienos dalies sušilęs oras kyla į viršų ir išneša iš patalpų apie 80% per sienas netenkamos šilumos, užleisdamas vietą per įvairius nesandarumus apačioje besiskverbiančiam šaltam orui.

Šio proceso intensyvumas nedaug tepriklauso nuo sienoje esančio oro tarpo storio.

Per pastogę nespėjęs išeiti šiltas oras prisiliečia prie išorinių šaltų plytų, atiduoda joms šilumą ir šaldamas leidžiasi žemyn, kol vėl gauna šilumos nuo vidinės sienos dalies.

Toks konvekcijos ratas yra apie 20% sienoms tenkančių šilumos nuostolių priežastis. Tad apšiltinus sienas iš išorės oro cirkuliacija tuščiuose oro tarpuose tik šiek tiek sulėtėja, bet šiluma vis tiek išeina. 

Kodėl reikia rinktis TermoPOR?

TermoPOR – tai aukščiausios kokybės, laiko patikrintos, ekspertų gaminamos termoputos, kurių patikimumu ir šiltumu nuo 1994 metų džiaugiasi tūkstančiai užsakovų. Šios termoputos sudarytos iš milijonų uždarų oro burbuliukų. Sustingusios jos virsta minkšta, vandens neįgeriančia balta medžiaga, pavadinta TermoPOR. Vokietijoje ir kitose šalyse taip apšiltinta apie 100 tūkst. pastatų. 1994 metų vasarą ši technologija pradėta taikyti Lietuvoje.

Jeigu Jūsų namo lubos apšiltintos sandariai, izoliavus sienas, kambariuose galima palaikyti norimą temperatūrą mažiausiomis kuro (ar tai anglis, elektra, dujos ar skystasis kuras) sąnaudomis. Kambarys vės gerokai lėčiau, jeigu išjungsite šilumą ar krosnis užges. Taigi, Jums reiks žymiai mažiau kuro, negu prieš tai, bet Jūs galėsite mėgautis aukštesne temperatūra kambariuose. Klientų atsiliepimai patvirtina, kad išlaidos šildymui sumažėja 30-50 %.

Ar bus matomos skylutės, išgręžtos sienose?

Baigę pūtimą, darbininkai užpildo skylutes skiediniu ir išrievi siūles. Jei siena buvo tinkuota, naudojant pigmentus ir fasadinius dažus atgaminama tinko spalva. Išdžiūvus skiediniui, sunku pamatyti, kur buvo išgręžtos skylutės. Baigusi darbą, brigada sutvarko aplinką, nepalieka jokių atliekų ar šiukšlių.

Ar ilgai tęsis darbas?

Prie vidutinio namo – vieną dieną, prie didesnio – dvi.

Ko reikia iš kliento?

Kad galima būtų atlikti šiltinimo darbus, reikia elektros energijos šaltinio oro kompresoriaus varikliui maitinti ir vandens. 2 m3 termoputų TermoPOR pagaminti reikia apie 70 litrų vandens.

Ar šios termoputos TermoPOR reikalauja dėmesio ar priežiūros?

Ne. Jos nepūva, nepelija, negenda, nebijo šalčio, neturi kvapo, “kvėpuoja”, t. y. praleidžia vandens garus, bet neįgeria drėgmės, apsaugo medieną nuo puvimo, saugo metalinius ryšius sienoje nuo korozijos, nepalaiko degimo proceso.

Ar termoputų TermoPOR nesuardys graužikai?

Šis klausimas buvo vienas iš svarbiausių ir termoputų TermoPOR kūrėjams. Būdamos labai nedidelės tūrio masės (12-14 kg/m3), šios termoputos yra labai trapios, todėl, landžiojant graužikams ar vabzdžiams, jos trinasi ir virsta dulkėmis, kurios užkemša landžiojančių kenkėjų kvėpavimo takus. Taip unikaliai, be jokių cheminių priedų termoputos TermoPOR subalansuotos prieš graužikus ir vabzdžius.

Ar ilgai termoputos TermoPOR man tarnaus?

Vokietijoje, rekonstruojant prieš 35 metus apšiltintus pastatus, buvo vizualiai ir laboratorijose patikrintas į sieną įpūstos termoputos TermoPOR. Tyrimais nustatyta, kad ši medžiaga visiškai nepakeitė savo savybių, todėl ir Lietuvoje į sienas įpūstoms termoputoms TermoPOR suteikiama 35 metų garantija.

 

 

Kaip žinoti, ar tai tikrai tinka Jums?

Jus žavi gyventi energiškai efektyviame name.

Rūpinatės savo šeimos gerove ir siekiate sukurti kuo saugesnius namus.

Jums aktualu, kad apšiltinimo darbai būtų atlikti kokybiškai ir greitai.

Jums aktualu, kaip sutaupyti šildymui net iki 85%.

Domina medžiagos, kurios yra patvarios ir ilgaamžės.

Jei nors kelios iš aukščiau pateiktų savybių Jums pasirodė priimtinos, tuomet atradote šiltinimo specialistus, kurie yra naudingi Jums, pradedant planuoti pastato apšiltinimą. Jau daugiau nei dešimt metų kompanija gaminanti TermePOR termoputas, naudodamasi pažangiausiais technologiniais sprendimais ir priemonėmis tiria ir tobulina įvairių pastatų sistemų komponentus bei apšiltinimo galimybes rinkoje. IR TAI JAU LIETUVOJE!

Kokį šiltinimo variantą pasirinkti?

Kokį šiltinimo variantą pasirinkti? Palikti tuščius oro tarpus sienose ir apšiltinti jas iš vidaus?

Apšiltinus sienas iš vidaus, šiluma neįleidžiama į sienas, todėl į giluminius laikančių sienų sluoksnius įsiskverbia šaltis, perkeldamas ten ir rasos tašką (temperatūra, prie kurios iš oro pradeda kondensuotis drėgmė, kaip vakare rasa ant žolės), todėl rudenį drėksta ne tik išorinė sienos dalis, bet ir giluminiai jos sluoksniai. Žiemą, paspaudus šalčiui, ardomas ne tik išorinis, bet ir vidinis laikantis mūras. Be to, taip pridrėkusios sienos per vėsesnę vasarą dažniausiai nespėja išdžiūti ir jose pasilieka likutinė drėgmė, prie kurios prisideda sekančių metų neigiamos pasekmės. Taip apšiltintų sienų stiprumas ir termoizoliacinės savybės pastoviai blogėja.

Palikti tuščius oro tarpus sienose ir apšiltinti jas iš išorės?

Apšiltinimas iš išorės efektyvus tik tada, kai sienose nėra tuščio oro tarpo, nes per vidinę sienos dalį įšilęs oras kyla į viršų ir per įvairius smulkius nesandarumus pastogėje išsineša šilumą. Tik nedidelė šilumos dalis išeina per išorinę sienos dalį. Todėl, esant tuščiam oro tarpui, šiltinti sienas iš išorės neracionalu, nes gausite tik nedidelį dalinį efektą. Iš išorės reikia šiltinti oro tarpų neturinčias sienas, arba sienas, kurių oro tarpai kokybiškai užpildyti tam skirta medžiaga. Taigi, jei sienose yra oro tarpai, nepriklausomai nuo to, kokio jie storio, būtina sustabdyti oro konvekciją juose, kokybiškai užpildant juos tam skirta medžiaga.

Kuo užpildyti oro tarpus sienose?

Sienos niekada nebus šiltos, jei jose bus palikti tušti oro tarpai. Tokie tarpai traukia iš patalpų šilumą kaip kaminas. Šiuo metu rinkoje mirga daug pasiūlymų užpildyti oro tarpus įvairiomis medžiagomis.

Kokios medžiagos tinka oro tarpų užpildymui?

Oro tarpų užpildymui skirta medžiaga turi atitikti šiuos reikalavimus:

1) 100% užpildyti oro tarpus sienose ir visiškai sustabdyti oro cirkuliaciją juose, nes tik nejudantis oras yra geriausias šilumos izoliatorius;

2) nedidinti savo tūrio sienose, nes tai sukeltų pavojų pažeisti sienos konstrukciją;

3) praleisti garus, t. y. leisti sienoms “kvėpuoti”;

4) neįgerti vandens, nepralesti drėgmės iki vidinės sienos dalies;

5) turėti geras šilumines savybes;

6) būti stabili ir ilgaamžė;

7) turėti galimybę 100 % užpildyti oro tarpus, nepadarant pastebimų fasado apdailos pažeidimų.

Akivaizdu, kad ne visos rinkoje oro tarpų užpildymui siūlomos medžiagos atitinka šiuos reikalavimus, todėl rinktis reikia labai atsakingai. Juolab, kad kai kurios medžiagos sienose gali atnešti daugiau žalos, negu naudos. Visas oro tarpams siūlomas medžiagas galima perskirti į dvi grupes – birias medžiagas ir termoputas.

Kurią kryptį pasirinkti?

Birios medžiagos

Visos birios medžiagos iš principo negali sustabdyti oro cirkuliacijos oro tarpuose, todėl gali duoti tik nedidelį dalinį efektą. Oras nors ir lėčiau, bet cirkuliuos tarp užpildo granulių, ištraukdamas didžiąją dalį šilumos (pvz. putų polistirolo ar keramzito granulės). Latvijos gyventojas, ypač jau patyręs diskomfortą dėl prastai apšiltintų sienų, po šiltinimo biriomis medžiagomis gali pasidžiaugti, kad gyvena šiek tiek šilčiau ir dar pinigų sutaupė. Ir sunkoka susigaudyti, kad pinigai, sutaupyti naudojant pigesnę šiltinimo technologiją, bus „paleisti į orą” per porą šildymo sezonų, o toliau virs nuolatiniu nuostoliu. Pačiam palyginti juk nėra su kuo. Be to, daugelio birių medžiagų drėgmės įgeriamumas yra per didelis, todėl, pridrėkusios nuo išorinės šlapios sienų dalies (juk jokios plėvelės sienos viduje jau nebeišklosi), jos praranda savo šilumines savybes ir gali suslūgti, viršutinėje sienų dalyje ir po langais vėl palikdamos tuščius oro tarpus, o pačios – vietoje šilumos izoliacijos gali virsti šalčio laidininku (pvz. ekovata ar smulkinta akmens vata). Daugelis birių medžiagų į sienas įpučiamos su oru per storas žarnas, todėl fasaduose dažniausiai reikia daryti dideles skyles, išimant iš sienų plytas. Tai gadina sienų išvaizdą. Be to, kuo plonesni sienų oro tarpai, tuo mažesnė pilnaverčio užpildymo biriomis medžiagomis tikimybė.

Termoputos

LABAI SVARBU ŽINOTI!!!

Rinkoje yra nemaža pasiūla termoputų, bet ne visos jos yra sukurtos būtent sienose esančių oro tarpų užpildymui ir ne visos atitinka aukščiau išvardintus reikalavimus. Termoputų gamybos įranga ir technologija yra sudėtinga, todėl reikalauja labai atsakingo darbuotojų požiūrio, patirties, žinių ir atsakomybės. Mat nuo tikslaus komponentų santykio, temperatūrų režimo ir slėgių įrangoje parinkimo priklauso termoputų kokybė ir ilgaamžiškumas, o nuo teisingo darbo organizavimo – paslaugos kokybė ir jos teikimo kultūra. Dauguma šiltintojų termoputomis vietoj šiltinimo įrenginio naudoja slėginius indus, kurie yra pavojingi, o termoputas gamina darbuotojai tiesiai objekte, todėl galutinė šiltinimo kokybė ir ilgaamžiškumas labiausiai priklauso nuo darbuotojų patirties ir sąžiningumo. Kadangi medžiagos yra supilamos bei maišomos darbuotojo, jis gali  maišyti trumpesnį laiką, nepilnai išmaišyti, negerai išmaišyti supiltas medžiagas – o nuo to labai priklauso gaunamos medžiagos kokybė. Nerizikuokuokite savo pinigais! Rinkitės atidžiai ir atsakingai.

Mes siūlome vokiškas, sertifikuotas TermoPOR termoputas. TermoPOR niekada neaukojo kokybės vardan didesnio pelno. Niekada nenaudojome ir nenaudosime nekokybiškų termoputų gamybos komponentų, nekokybiškos įrangos. Mūsų garbės reikalas Jūsų namo sienas kokybiškai apšiltinti vieną kartą ir visiems laikams! Sienose esančių oro tarpų užpildymas skystomis porėtomis medžiagomis (termoputomis) yra nors jau ir nenaujas, bet pažangus šiltinimo būdas, leidžiantis išvengti trūkumų būdingų birioms medžiagoms.

Mūsų pasiekimai

 • PIRMAS ETAPAS
  Pateikite savo namo projektą, mums pakaks tik architektūrinės dalies;
 • ANTRAS ETAPAS
  Atliekame testavimus;
 • TREČIAS ETAPAS
  Pateikite pageidavimus;
 • KETVIRTAS ETAPAS
  Mes pateikiame darbų sąmatą;
 • PENKTAS ETAPAS
  Pasirašome sutartį ir pradedame darbus;

Jei vis dar negalite apsispręsti, susisiekite su mumis. Atsakysime į visus Jums rūpimus klausimus ir suteiksime konsultaciją.
Nedvejokite, padaryite tai jau dabar. Laukiame Jūsų skambučio.

Spauskite čia ir susisiekite

Kontaktai ››